A háborúk embereket (életeket, városokat, kulturális értékeket) tesznek tönkre, de általában megfeledkezünk a „csendes áldozatról”, a természeti környezetről. Annak súlyos, több esetben visszafordíthatatlan pusztítása hosszú távon, akár több nemzedékre is befolyásolja a környezet állapotát, a lakosság életminőségét és egészségét.
Japán pénteken kiterjesztette kontinentális talapzatát a Tokiótól mintegy 1000 kilométerre délre fekvő csendes-óceáni szigetek keleti részére, lehetővé téve az ország számára ritka tengeri természeti erőforrások, köztük fémek kitermelését.
Már több mint tízmillió hektárt égettek fel év eleje óta az erdőtüzek Kanadában, ilyen nagy területet ennyi idő alatt még egyetlen évben sem pusztítottak el a lángok az országban - derült ki a kanadai kormányzat szombaton közzétett adataiból.
Indonézia konfrontációt kockáztat Kínával a Dél-kínai-tenger egy távoli szigetcsoportja körül, mivel részben egy gázprojekt miatt növeli jelenlétét azokon a vizeken, amelyeken Peking tengeri jogokat követel magának - írja a Wall Street Journal.
Az Egyesült Államok egyik tisztségviselője szerint valójában inkább anyagi, mintsem stratégiai indokok húzódnak amögött, hogy az orosz reguláris erők, különösen a Wagner-zsoldoshadsereg egységei megpróbálják elfoglalni a Donyeci Bahmut városát – írta meg a Reuters.
A helyiek körében Kierrätyskeskus néven ismert, magyarul újrahasznosító központként fordítható egységek mára szerves részei a finnek mindennapjainak. A természeti erőforrások fenntarthatatlan mértékű fogyasztásának visszaszorítására, a termékek újrahasználatának és újrahasznosításának népszerűsítésére, és a fenntarthatósággal kapcsolatos oktatási tevékenység kiterjesztésére létrejött hálózat 12 helyszínen működik Helsinkiben és környékén. Hogy pontosan miről szól az újrahasznosító központok működése és hogyan kapcsolódik ez a körforgásos gazdaság rendszeréhez, arról Leena Nukkarival, a Kierrätyskeskus környezetvédelmi oktatási tevékenységének vezetőjével beszélgettünk.
Az Egyesült Államok ENSZ-nagykövete szerint a Wagner-csoport természeti erőforrásokat csempész afrikai országokból, ezáltal kihasználva Afrikát az ukrajnai háború finanszírozására - írja a The Guardian.
Az európai állampolgárok mintegy 90 százaléka fontosnak gondolja, hogy az országok lehetőség szerint ne szoruljanak rá olyan stratégiai erőforrásokra és árucikkekre, mint a víz, a termőföld, az élelmiszer vagy az energia - derül ki a Klímapolitikai Intézet és a Századvég együttműködésében készült átfogó, 30 ezer főre és 30 országra kiterjedő közvéleménykutatásból. Az adatok azt mutatják, hogy a magyarok az uniós átlagnál jóval nagyobb arányban tartják nagyon fontosnak azt, hogy az alapvető természeti erőforrásokkal a saját országuk rendelkezzen, illetve az élelmiszereket és az energiát saját maga termelje meg.
Nagy tétje lett a szülői döntéseknek.
Hogy alakult az ünnepi hozzávalók ára?
Hatalmas fegyverkezési programba kezdett Görögország.
Cikkünk folyamatosan frissül.
Újabb hét, újabb furcsaság a DOGE háza táján.
Estek a piacok a beszéd hatására.
Nagymamáink receptjével ér el nemzetközi sikereket a magyar márka.
Egyre nő a közvetett veszteség, a tejiparban és a sertéságazatban is jelentősek a fennakadások.